Тркалезна стаклена чинија

Ние сме технички Taiwan Тркалезна стаклена чинија производител, снабдувач и извозник. Во зависност од стабилните инвестиции, супериорната компетентност и добрата услуга по продажбата, не направивме како еден од водечките производители и извозници во индустријата. Ветуваме квалитетни производи и конкурентна цена и навремена испорака за вас. Воспоставуваме долгорочен бизнис со нашите клиенти. Доколку сте заинтересирани за кој било модел на нашите производи, ве молиме слободно Контактирајте не.
Со помош на ефикасна база на продавачи, на пазарот сме познати како водечки продавач на големо и снабдувач

Тркалезна стаклена чинија

. Овие се направени од нашите продавачи со користење на врвна класа на суровини и во согласност со глобалните параметри за квалитет.
 • Тркалезна стаклена чинија - MPB Series
Тркалезна стаклена чинија
модел - MPB Series
Слатка чинија од стаклена златна фолија
Серија MPB

Во форма на рамна чинија со кинески дезени и најпогодна е за кинески закуски,како што се месечевите колачи,колачи од ананас,колачи,итн.,а уникатниот шарм и елеганција на кинеската култура се едноставно претставени.Тоа е првиот избор за компаниите да даваат премиум подароци за време на кинеската Нова година и средината-Есенски фестивал.Дизајнот и големината може да се прилагодат според барањата на клиентите.Овој тип на форма често се користи како држач за свеќи во странски земји за да се создаде атмосфера дома.Можете да направите прекрасен аранжман и брилијантна идеја за подобро секојдневие.

Рачно изработената златна и сребрена фолија ќе се создаде природно од температурата и влажноста на околината бидејќи е метален материјал и произведува антички-како бојата на текстурата.Секој од нив има различен естетски изглед и уникатен.Овие природни феномени не се флеки.

Сите производи се базирани на стакло,и дизајниран да се обработува слој по слој,т.е.печатење,рачно изработена лепена фолија и премаз со прскање на последниот процес.Поминаа инспекција на СГС и се храна-одделение безбедно.Нема сомнеж дека сите пигменти ќе дојдат во контакт со храната.

Добредојдовте на вашите прашања,нарачки и исто така може да направи свој дизајн.
Нашиот MOQ ќе биде 300 парчиња/600 парчиња зависи од големината.
 • Големина на чинија имаме:4”~17”,ако треба друга големина,може да се дискутира.
 • Изработен од стаклен материјал
 • Задниот дел е рака-залепена фолија од мајстори
 • Може да се користи како сад за храна и декорација или врвен подарок
 • направено во Кина
 • Боја:може да разговара ако има потреба од други бои.
 • Дизајн:ако имате сопствен дизајн или лого,може да се дискутира.
 • Измијте со мек сунѓер
 • Избришете го со мека сува крпа,не ставајте во машина за миење садови
 • погоден за сите прилики
Enquiry Now
производи Листа
Мала чинија со стаклен златен листСерија ДИА Нашето јадење со златен дијамант е еден од нашите најпродавани производи и воедно прв избор за странски гости испратени од Претседателската палата.Изработен е од специјален стаклен материјал,деликатна и тркалезна,ситна,лесен и стилски,лесен и едноставно кој многу популарен кај младите. Може да се совпадне со различни наши производи и да се комбинира како цел производ.Едноставниот дизајн е светла помошен елемент,дали е да се ставаат ореви,закуски,макарон дури и секојдневните потреби,мали нешта и направете го прекрасниот ден во кој живеете. Рачно изработената златна и сребрена фолија ќе се создаде природно од температурата и влажноста на околината бидејќи е метален материјал и произведува антички-како бојата на текстурата.Секој од нив има различен естетски изглед и уникатен.Овие природни феномени не се флеки. Сите производи се базирани на стакло,и дизајниран да се обработува слој по слој,т.е.печатење,рачно изработена лепена фолија и премаз со прскање на последниот процес.Поминаа инспекција на СГС и се храна-одделение безбедно.Нема сомнеж дека сите пигменти ќе дојдат во контакт со храната. Добредојдовте на вашите прашања,нарачки и исто така може да направи свој дизајн. Нашиот MOQ ќе биде 300 парчиња/600 парчиња зависи од големината. Големина на чинија имаме:4”~17”,ако треба друга големина,може да се дискутира. Изработен од стаклен материјал Задниот дел е рака-залепена фолија од мајстори Може да се користи како сад за храна и декорација или врвен подарок направено во Кина Боја:може да разговара ако има потреба од други бои. Дизајн:ако имате сопствен дизајн или лого,може да се дискутира. Измијте со мек сунѓер Избришете го со мека сува крпа,не ставајте во машина за миење садови погоден за сите прилики
Стаклена плочка со осигурувачи во бојаСерија FUSE Црна стаклена чинија,Уметност од сплотено стакло,Почетна Дéкор,Оригинална уметност за стакло,Уникатно стакло Дéкор,Оригинална декорација на маса,Стаклен центар Привлекување на едноставен црно стаклен сад кој е удобен и практичен,може да најде различни апликации во вашиот дом.Со класичен оригинален дизајн,ова уметничко дело може да се користи за декорација или за сервирање салата,главно јадење,мраз-крем или десерт.Во комбинација со други предмети од ист стил може да биде одличен подарок сет. Незаборавен и исклучително оригинален подарок за Божиќ,Велигден,роденден,и секакви семејни прослави и годишнини. Добредојдовте на вашите прашања,нарачки и исто така може да направи свој дизајн. Нашиот MOQ ќе биде 300 парчиња/600 парчиња зависи од големината. Големина на чинија имаме:4~17”. Изработен од стаклен материјал Задниот дел е рака-залепена фолија од мајстори Може да се користи како сад за храна и украс или врвен подарок направено во Кина Боја:може да разговара ако има потреба од други бои. Дизајн:ако имате сопствен дизајн или лого,може да се дискутира. Измијте со мек сунѓер Избришете го со мека сува крпа,не ставајте во машина за миење садови погоден за сите прилики
Стаклена чинија за десертРИБОН серија Дизајнот на овој производ целосно ја изразува уникатната карактеристика на стаклото,што може да ја направи шаблонот на стакло и да има шуплив резултат и не може да биде претставен со други материјали.Кога сонцето сјае низ нашата чинија’шаблон кој овозможува поприродно и полесно визуелно уживање.Може да се содржи со мраз или овошје или слатко,итн. Рачно изработената златна и сребрена фолија ќе се создаде природно од температурата и влажноста на околината бидејќи е метален материјал и произведува антички-како бојата на текстурата.Секој од нив има различен естетски изглед и уникатен.Овие природни феномени не се флеки. Сите производи се базирани на стакло,и дизајниран да се обработува слој по слој,т.е.печатење,рачно изработена лепена фолија и премаз со прскање на последниот процес.Поминаа инспекција на СГС и се храна-одделение безбедно.Нема сомнеж дека сите пигменти ќе дојдат во контакт со храната. Добредојдовте на вашите прашања,нарачки и исто така може да направи свој дизајн. Нашиот MOQ ќе биде 300 парчиња/600 парчиња зависи од големината. Големина на чинија имаме:4”~17”,ако треба друга големина,може да се дискутира. Изработен од стаклен материјал Задниот дел е рака-залепена фолија од мајстори Може да се користи како сад за храна и декорација или врвен подарок направено во Кина Боја:може да разговара ако има потреба од други бои. Дизајн:ако имате сопствен дизајн или лого,може да се дискутира. Измијте со мек сунѓер Избришете го со мека сува крпа,не ставајте во машина за миење садови погоден за сите прилики
Стаклена чинија за вечераСерија SING Едноставната боја на чинијата е основната работа за трпезариска маса.Најголемата карактеристика на овој производ е тоа што површината е пескарена,што го прави да има ефект на мат текстура,но може да покаже текстура која е сосема различна од керамиката. Ниското-сатурација Моранди боја не е само добра-изглед и разноврсна,може да пренесе удобна и природна атмосфера.Овој вид на тивка мекост е погоден за различни моменти и прилики. Најдобро за јадење,слатка чинија или ставање ситници одозгора. Може да се совпадне со различни наши производи и да се комбинира како цел производ.Едноставниот дизајн е светла помошен елемент,дали е да се ставаат ореви,закуски,макарон дури и секојдневните потреби,мали нешта и направете го прекрасниот ден во кој живеете. Рачно изработената златна и сребрена фолија ќе се создаде природно од температурата и влажноста на околината бидејќи е метален материјал и произведува антички-како бојата на текстурата.Секој од нив има различен естетски изглед и уникатен.Овие природни феномени не се флеки. Сите производи се базирани на стакло,и дизајниран да се обработува слој по слој,т.е.печатење,рачно изработена лепена фолија и премаз со прскање на последниот процес.Поминаа инспекција на СГС и се храна-одделение безбедно.Нема сомнеж дека сите пигменти ќе дојдат во контакт со храната. Добредојдовте на вашите прашања,нарачки и исто така може да направи свој дизајн. Нашиот MOQ ќе биде 300 парчиња/600 парчиња зависи од големината. Големина на чинија имаме:4”~17”,ако треба друга големина,може да се дискутира. Изработен од стаклен материјал Задниот дел е рака-залепена фолија од мајстори Може да се користи како сад за храна и декорација или врвен подарок направено во Кина Боја:може да разговара ако има потреба од други бои. Дизајн:ако имате сопствен дизајн или лого,може да се дискутира. Измијте со мек сунѓер Избришете го со мека сува крпа,не ставајте во машина за миење садови погоден за сите прилики